Nahrávací studio | Nahrávací studio, grafické studio a videoprodukce


Hlavní navigace

Nahrávací studio

Nahrávací studio

Naše moderní produkční nahrávací studio sídlí v nádherných prostorách z 19.století na Praze 3. Rozloha studia je 140 m2 včetně zázemí s možností noclehu. Akusticky vyřešené nahrávací místnosti, ve kterých jsou kombinovány dřevěné, cihlové a profesionální molitanové prvky, mají skvělé zvukové vlastnosti. 

Režie o velikosti 3,5x7,5m je vybavena špičkovou technikou. Srdcem studia se stala vlajková loď německé firmy R.M.E. , zvuková karta Fireface UFX. Tato karta ve spojení s převodníkem Ferrofish A16 MK-II je schopná nahrávat 32 audio stop najednou. Dále nabízí muzikantům 16 stereo monitorovacích cest pro skvělý poslech, bez jakékoli latence do sluchátek.

Nahrávací studio - nahrávací místnost 06Nahrávací studio - nahrávací místnost 01Nahrávací studio - režie 07Nahrávací studio - režie 01Nahrávací studio - režie 02Nahrávací studio - nahrávací místnost 02Nahrávací studio - nahrávací místnost 03

Sídlíme v opravdu nádherných prostorách z poloviny 19. století.

Hlavní konzolí v našem nahrávacím studiu je 32 kanálový analogový mixpult MACKIE 32-8 ve skvělé kondici. To vše je doplněno lampovými předzesilovači od firem Joemeek, TL Audio, Art, R. M. E. a SPL , které nahrávku ohřejí elektronkovým zvukem, což je muzikanty znovu velice vyhledáváno. Pro zápis automatizace a editaci je k dispozici plně digitální mixpult M-Audio Projectmix s motorizovanými fadery. Celé studio je synchronizováno midi kabely s klasickou klavírní Hammer mechanikou AKAI MPK 88 a DJ mixem Traktor S4. Toto zapojení umožňuje muzikantům propojit analogový a digitální svět, bez jakéhokoli kompromisu.

Vaši nahrávku ohřejeme vintage lampovými předzesilovači a mikrofony.

Nahrávací místnost o velikosti 7,5m x 6m, plus dvě menší nahrávací místnosti velikosti 2x2m a 2x4m, jsou ideálně řešeny pro živé nahrávání bez nežádoucích přeslechů, které by daly vzniknout problémům při opravách záznamů a editaci. Živé nahrávání se vrací zpět do módy dlouhou dobu a nahrávací studio TdB Production je na to skvěle připraveno. Samozřejmostí je i klasické vrstvení nástrojů postupným nahráváním.

Nahrávací studio - mikrofony 10Nahrávací studio - mikrofony 02Nahrávací studio - mikrofony 04Nahrávací studio - mikrofony 09Nahrávací studio - mikrofony 03Nahrávací studio - mikrofony 05Nahrávací studio - mikrofony 08

Všechny nahrávací řetězce jsou propojeny profesionálními kabely značky Klotz a zlacenými konektory Neutrik. Desetidílná sada amerických mikrofonů AUDIX DP8, dále pak kondnzátorový AUDIX CX112, SHURE SM 58, stereopár SHURE SM57, SHURE SM7B, stereopár SENNHEISER E906, stereopár páskových MXL R77, stereopár kondnzátorových MXL 2006, stereopár lampových RODE K2 a mnoho dalších ověřených značek mikrofonů je připraveno nasnímat jakýkoli projekt v nejvyšší studiové kvalitě.

Jen pro snímání kytar vybíráme z více než deseti mikrofonů.

Software Protools, který je světovým standardem všech velkých nahrávacích studií, nabízí bezpočet možností při mixu a masteringu vaší nahrávky. Plug-ins firem IK Multimedia, Izotope, Bomb Factory, arzenál samplů a virtuálních nástrojů jsou připraveny vdechnout originální zvuk vaší nahrávce. Vybavení firem AKAI a NATIVE INSTRUMENTS je zárukou dobrého soundu pro elektronické projekty a DJ bez hranic.

Analogový a digitální svět máme propojen do jednoho společného.

LILI VILITDIEGO FEAT TONYNASTY RATZ (5)RICHARD 01SAMER ISSA (3)SAMER ISSAMAT VAŠÍČEK (4)

V TdB Production Praha nabízíme nahrávání, mix a mastering kapelám a interpretům všech žánrů.

Zkušenosti, které za svou dobu působení v hudebním průmyslu studio získalo, jsou jeho největší devizou. TdB production má za sebou nespočet úspěšných interpretů, recenzí v časopisech, videoklipů a referencí. Skladby, které byly produkovány naší společností se objevují na špičkách hitparád českých rádií již několik let.

Nahrávání (recording):

1. Na bicí soupravy používáme profesionální sadu deseti mikrofonů Audix, dva mikrofony Shure SM 57 na malý buben. Dále pak mikrofony SHURE SM7B, Audix CX-112, 2x Rode K2,2x MXL R77, 2X  MXL2006 pro vytvoření optimálního prostoru. Všechny mikrofony jsou zapojeny do speciálních lampových předzesilovačů špičkové kvality.

Bicí souprava do 20 stop ?

Proč ano ?

V postprodukci a mixu si jen vybíráte náladu soupravy.

LIFE EVENTSRICHARD (5)LEX BAKER (2)

2. Baskytary točíme jak linkou, tak snímáním reproboxu mikrofony Shure SM 57, Shure SM7B a Audix D6.

Nemáte kvalitní aparát na basu? Máme špičkové preampy a simulace.

3. Kytary snímáme mikrofony Shure SM57, Shure Beta57, Shure SM7B, Audix i5, Audix CX - 112, MXL R77 a RODE K2. Přes předzesilovače JOEMEEK TWIN-Q a TL AUDIO 5051 mk2. K dispozici je řada stovek simulací kytarových aparátů.

Milujeme zvuk kytar.

4. Dechové nástroje, smyčcové nástroje a akustické kytary, zvučíme kombinací mikrofonů Audix CX 112, 2X Rode K2, 2X MXL R77 a 3X Audix ADX 51.

Akustické nástroje jsou nejčistší zdroj hudby.

Dobře to víme a snímáme je s pokorou.

5. Zpěv natáčíme přes mikrofony Shure SM7B, Audix CX - 212, MXL R77, RODE K2, RODE N1A, které zaznamenají váš hlas s neuvěřitelnou přesností a detaily. Jako předzesilovač slouží léty ověřený lampový preamp TL AUDIO 5051, JOEMEEK ONE Q a ART VOICE CHANEL.

Na výběr máte 7 typů preampů a více než deset mikrofůnů určených pro zpěv.

6. Nahrávací studio disponuje obrovským počtem samplů a loopů pro vytvoření podkladů pod váš projekt. Studio je vybaveno obrovským množstvím midi nástrojů a je jen na vaši fantazii, jestli chcete mít kolem sebe orchestr, indiány se spoustou perkusí, synthezátorové stěny atd ...

Vše je jen na vaší fantazii.

LILI VILIT (4)HOUSELIFE (9)HOUSELIFE (14)HOUSELIFE (4)HOUSELIFE (7)HOUSELIFE (8)MAT VAŠÍČEK (3)

Živé nahrávání:

V nahrávacím studiu TdB Production Praha nahráváme taky živě, což dle dosavadních zkušeností maximálně zachová feeling vaší kapely a ušetří vaší peněženku. Díky spoustě místností ve studiu, je každý nástroj zaznamenán bez přeslechů a jdou opravovat chyby v jednotlivých stopách a finální mix je stejně kvalitní, jako u postupného nahrávání.

Live recording je opět v módě, zvěčněte cítění vaší kapely naživo.

   

Během nahrávání vám rádi vytvoříme full HD videa přímo ve studiu, které jsou v současné době oblíbenou propagací kapel a interpretů, před samotným vydáním singlu nebo CD.

 

Míchání (mix):

1. Čištění stop (prohledání každé stopy a promazání nežádoucích přeslechů, ruchů atd..)

2. Efektování jednotlivých stop. Díky obrovskému množství originálního software, jsme schopni vytvořit téměř cokoli. Samozřejmostí jsou simulace aparátů jako AMPEG, MARSHALL, FENDER, atd...

3. Samotné míchání a automatizace nahrávky, je nejdůležitější část nahrávacího procesu u které platí, že čím delší čas strávený mixováním, tím větší je kvalita výsledku. K dispozici jsou tři různé monitorovací systémy. Finální mix provádíme taky analogově přes 32 kanálový analogový mixpult, který dodá nahrávkám specifický charakter.

Mix na dálku:

Díky rychlému internetovému propojení, můžeme proces mixu konzultovat a vytvářet on-line, aniž byste museli vážit cestu do našeho nahrávacího studia. Výhodou tohoto postupu je kromě pohodlí vašeho domova či studia zejména fakt, že budete moci celému procesu naslouchat na vašich důvěrně známých monitorovacích systémech.

Mastering:

Určuje finální znění nahrávky, masterujeme v programu Sound Forge 10, za použití několika originálních plug-in procesorů jako T-Rack, IK- multimedia - Ozone a několika stereo AES/EBU lampovými procesory.

Mastering je finálním stadiem, ve kterém se zúročí celé vaše předchozí úsilí. Díky masteringu získá vaše nahrávka plný, vyvážený a profesionální zvuk plný energie, který umožní posluchačům vnímat všechny detaily vaší hudby na běžných reprodukčních zařízeních, rozhlase i multimédiích.

Mastering zároveň propojí jednotlivé skladby do harmonicky znějícího celku v rámci alba a připraví vaše dílo k finálnímu odevzdání do výroby i po technické stránce.

Díky internetovému propojení můžeme celý proces masteringu konzultovat a vytvářet on-line, aniž byste museli vážit cestu do našeho nahrávacího studia. Výhodou tohoto postupu je kromě pohodlí vašeho domova či studia zejména fakt, že budete moci celému procesu naslouchat na vašich důvěrně známých monitorovacích systémech a tím být stále v přímém "obrazu".

Nebojte se zeptat a napište nám. Jsme tady pro vás.

Zde máte rychlý mobilní kontakt přímo k nám do studia: +420774527468
(*) Jméno a příjmení  
(*) Váš e-mail  
(*) Telefon  
(*) Váš dotaz  Thomas de Balder      |     +420  774 52 74 68      |      studiotdb@seznam.cz      |      Husinecká 23 - Praha 3  - 130 00    |      Provozní doba: Po-Ne 9.oo - 19.oo


 LOGO FACEBOOK          LOGO YOUTUBE          LOGO TWITTER

© 2012–2017 Nahrávací studio a videoprodukce TdB Producton Praha